Concursul interdiciplinar – ArtIst – Ediția a II-a, Zăbrătău, 21.05.2022

În data de 21.05.2022 va avea loc Ediția a II-a a Concursului Interdisciplinar – ArtIst .
Concursul ArtIst, îşi propune să valorifice competenţele elevilor în abordarea interdisciplinară, potențialul lor creativ, imaginaţia cultural-ştiinţifică, într-un demers personalizat de cercetare a temelor circumscrise tuturor domeniilor care prezintă ISTORIA NAȚIONALĂ: literatură, arte plastice, etnografie, folclor, istorie, geografie, ştiinţe politice, ştiinţe juridice, diplomaţie, arhitectură, muzică, pedagogie. Prin acest concurs ne dorim, de asemenea, dezvoltarea capacităţii de comunicare a elevilor, în vederea stimulării potenţialului creativ al acestora şi dezvoltării unor atitudini pozitive faţă de sine şi de ceilalţi.

Proiectul educațional este înregistrat în CAEJ, conform adresei nr. 8192/13.10.2021, poziția 91.

Închide meniul