Cu două zile înainte de ziua ta, române, hai la teatru!

Urmăriți-i duminică de la ora 13:00! Intrați pe pagina festivalului să faceți cunoștință cu toți participanții, elevi talentați de la Școlile Gimnaziale: Zăbrătău, Gârcov-jud.Olt, “Mihail Sadoveanu” Întorsura Buzăului, “Nicolae Russu”, Nr.2, Sita Buzăului ( Ciumernic) și Casa familială nr.1, Întorsura Buzăului vă vor face să zâmbiți, să trăiți alături de ei fiecare interpretare, fiecare poveste a personajului pe care-l interpretează: veți încerca o expediție cu Exploratorii, veți ajunge la circ, veți descoperi faptul că niciun copil nu este răsfățat, veți asista la o lecție care nu duce la altceva decât la castraveți, veți intra în casa unor gaițe, veți face cunoștință cu un bădăran a cărui fiică își dorește să se căsătorească, veți vizita și cofetăria Zambilica, iar dacă nu vă place la cofetărie, puteți merge la doctor sau la masă poate reușiți o mărire de notă, îl veți cunoaște și pe noul director al școlii, veți descoperi și cum sunt lecțiile online în pandemie și cum sună o declarație de dragoste adresată unei persoane pe care nici nu o cunoști!

Prin urmare, cu două zile înainte de ziua ta, române, hai la teatru!

Dedicăm acest festival Zilei de 1 Decembrie!

Director adjunct, prof. Buzea Otilia

Închide meniul