Digitaliada – ȘCOALA SĂPTĂMÂNII: ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE RUSSU”, SITA BUZĂULUI, COVASNA

Se împlinesc doi ani de când școala noastră, Școala Gimnazială ”Nicolae Russu” din Sita Buzăului a intrat în marea famile DIGITALIADA . S-au întâmplat multe în această perioadă, elevii au început să folosească cu foarte mare interes aplicațiile de pe tabletele primite iar profesorii de toate specialitățile le folosesc cu drag la clasă. Cele mai îndrăgite aplicații sunt Kahoot, Quizziz, Scratch și Geogebra, aplicații care au prins bine și în această perioadă de predare online. Digitaliada lansează un nou proiect prin care sunt promovate școlile, profesorii și elevii din program, iar în această perioadă 12-16 aprilie 2021 Școala Gimnazială ”Nicolae Russu” este, ”ȘCOALA SĂPTĂMÂNII – DIGITALIADA ”
Mulțumim Digitaliada !

Școala Săptămânii din DIGITALIADA
https://www.digitaliada.ro/Scoala-saptamanii-Scoala-Gimnaziala-%E2%80%9ENicolae-Russu-Sita-Buzaului-Covasna-td366?fbclid=IwAR1u4ZBD8p25ldSUQ5zTk5LnI8GEiKR1FvPQ9LV6fRX5x_wyZ4DHdMBugps

Portret de DASCĂL
https://www.digitaliada.ro/Portret-de-dascal-Catalina-Stoica-%E2%80%93-Un-profesor-bun-pregateste-elevii-pentru-viitor-ca-sa-poata-face-fata-schimbarilor-societatii-td367

Închide meniul