Încep înscrierile în Învățământul Primar pentru anul școlar 2021-2022 !

       Pentru anul școlar 2021-2022, în Centrul Financiar ”Nicolae Russu” din Sita Buzăului vor fi patru clase pregătitoare pentru fiecare unitate școlară în parte, așa cum se poate observa în tabelul de mai jos.

Unitatea de învățământ   Nr. de clase pregătitoareNumărul de elevi
Școala Gimnazială ”Nicolae Russu” 1 22
Școala Gimnazială Nr. 2 Sita Buzăului 0,5 Simultan cu clasa a IV-a 9
Școala Gimnazială Nr. 3 Sita Buzăului 1 10
Școala Gimnazială Zăbrătău   1 15
Total clase  și nr. de elevi   3,5 56 de elvi

       Înscrierea copiilor la clasa pregătitoare se face în baza unei cereri care se poate depune fizic, prin poștă sau se poate trimite online la adresa scoalanrussu@yahoo.com  în perioada 29 martie – 28 aprilie 2021. 

   Intervalul orar de luni până vineri pentru completarea fișelor de înscriere va fi de ora 8:00 – 18:00 , iar toate informațiile necesare (metodologie, calendar, fișa de înscriere, declarația pe propria răspundere) pentru înscrierea la clasa pregătitoare sunt postate aici pe site-ul școlii : www.scoalanrussu.ro .

Închide meniul