Început de an școlar la Sita Buzăului !

Pentru cei mai mici dintre noi preșcolarii, anul școlar 2019-2020 a apărut în haine noi de sărbătoare . Trei grădinițe au fost inaugurate de către oficialități de seamă, prefectul Sebastian Cucu, primarul Nicolae Stoica, inspectorul general adjunct al IȘJ Covasna, dna Marcela Ștefu, consilieri locali, secretari, directori, profesori, preoți și cantor . A fost o zi emoționantă, o zi deosebită în care părinții alături de micuții lor așteptau cu nerăbdare să intre în noile grădinițe. Mulțumim din suflet oficialităților și în primul rând domnului primar Stoica Nicolae, care prin truda depusă, dăruire și perseverență a reușit să ducă la bun sfârșit aceste grădinițe minunate, totul pentru micii cetățeni ai comunei Sita Buzăului.

Sita Buzăului ridică ștafeta la capitolul „început de an școlar”.

Închide meniul