Înscrieri în învățământul primar pentru anul școlar 2022-2023 !

       La nivelul Centrul Financiar ”Nicolae Russu” din Sita Buzăului pentru anul școlar 2022 – 2023 vor fi patru clase pregătitoare, câte una pentru fiecare unitate școlară în parte . Numărul de elevi pe fiecare clasă este detaliat în tabelul de mai jos .

Unitatea de învățământ   Nr. de clase pregătitoareNumărul de elevi
Școala Gimnazială ”Nicolae Russu” 1 20
Școala Gimnazială Nr. 2 Sita Buzăului 0,5 Simultan cu clasa a I – a 13
Școala Gimnazială Nr. 3 Sita Buzăului 1 12
Școala Gimnazială Zăbrătău   0,5 Simultan cu clasa a III – a 9
Total clase  și nr. de elevi   3 54 de elevi

       Înscrierea copiilor la clasa pregătitoare se face în baza unei cereri care se poate depune fizic, prin poștă sau se poate trimite online la adresa scoalanrussu@yahoo.com  în perioada 11 aprilie – 10 mai 2022. 

   Intervalul orar de luni până vineri pentru completarea fișelor de înscriere va fi de ora 8:00 – 18:00 , iar toate informațiile necesare (metodologie, calendar, fișa de înscriere, declarația pe propria răspundere) pentru înscrierea la clasa pregătitoare sunt postate aici pe site-ul școlii : www.scoalanrussu.ro .

Închide meniul