“Let’s do it, Sita Buzăului!”

“Let’s do it, Romania!”, “Let’s do it, Sita Buzăulu!” Școala de sâmbătă” după cum a scris un copil pe tablă vineri, înainte să plece acasă! Toate școlile din Sita Buzăului în colaborare cu primăria comunei s-au implicat în acțiunea națională de curățare a localității. Mulțumim tuturor celor 250 de voluntari ,din școlile noastre care astăzi au participat la această acțiune de ecologizare! Deși ploaia nu a mai avut răbdare ca să ne încheiem misiunea, într-o oră jumătate ați adunat cu echipele voastre, repartizate în întreaga localitate, un număr destul de mare de saci de gunoi ( foarte multe gunoaie au fost adunate de pe albia râului și la ieșirea din localitate). Mulțumim cadrelor didactice, care au mobilizat foarte bine copiii pentru ziua de astăzi, părinților și d-lui vice-primar care astăzi au fost alături de noi, jandarmeriei și șoferului școlii care au preluat copiii de pe traseu la începerea ploii, d-lui Morar pentru chifle, coordonatorului județean de pe raza județului Brașov cu care am ținut legătura și ne-a asigurat materialele necesare și tuturor celor implicați în această acțiune de ecologizare. Vă felicităm, dragi voluntari! Doar împreună reușim!”

Închide meniul