Proiectul pentru dotări prin PNRR a fost aprobat !

După două luni de așteptare, Proiectul privind ”Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe aplicat de Primăria Comunei Sita Buzăului în parteneriat cu Școala Gimnazială ”Nicolae Russu” a fost aprobat . Astfel, toate școlile și grădinițele din comuna Sita Buzăului vor fi dotate cu aparatură IT performantă și mobilier nou, se ca crea 1 laborator de informatică pentru orele de TIC, un cabinet de asistență psihopedagogică, iar pentru sala de sport, laboratoarele de fizică, chimie și biologie vor fi achiziționate instrumentele și aparatura necesară în limita bugetului din program. Lista cu echipamentele solicitate poate fi consultată mai jos. Mulțumim Primăriei Sita Buzăului și cadrelor didactice implicate în realizarea Analizei de nevoi !

Închide meniul